Top ponuka

Obľúbený sortiment

Akcia Strieborný prsteň - Onyx a zirkóny - r0355 Zväčšiť

Strieborný prsteň - Onyx a zirkóny - r0355

6 g (10 mm) - prsteň zo striebra s pravým kameňom Onyx a zirkónmi

SILVEGO

33,10 €
41,37 €
-20%

Zakúpením tohoto produktu získáte až
3 vernostných bodov.
Viac informácii

Elegantný a štýlový strieborný prsteň s pravým, prírodným kameňom Onyx. Rýdzosť: striebro 925/1000. Šírka prsteňa: 10mm.

Keď sa snúbi prírodná krása a originalita vznikne napríklad tento výnimočný klenot. Prekrásny a elegantný čierny Onyx je v presteni nádherne zasadený. Pretínajú ho línie priezračných žiarivých zirkónov obdĺžnikového tvaru, ktoré ešte viac zdôrazňujú jeho krásu.

A nemôžeme prehliadnuť ani veľmi dômyselne navrhnutý dizajn, ktorý vytvára z tohto prsteňa vznešený šperk. Kúzelne sa vyníma na ženskej ruke a druhým o vás prezradí, že máte vycibrený vkus a milujete originalitu. Vďaka antioxidačnej povrchovej úprave má vzhľad bieleho zlata.

Darčeková krabička k šperku ZADARMO!

Onyx: prírodný Onyx je polodrahokam. Je to tvrdá odroda Achátu. Týmto menom býva tiež označovaný druh pruhovaného Chalcedónu. Onyx má vrstvy bielej, ktoré sa striedajú s vrstvami čiernymi, hnedými, červenými, šedými alebo zelenými. Svetlá farba tohto kameňa vzniká tým, že červené vrstvy presvitajú priehľadnými vrstvami. Vznikajú ukladaním kyseliny kremičitej v dutinách lávy po uniknutých plynoch, čo sa prejavuje typickým prúžkovaním.

Onyx bol oddávna cenený ako materiál pre výrobu ozdôb, prsteňov a koralov. Vďaka svojim rôznofarebným vrstvám bol obľúbený najmä pre výrobu kameňov. Bol známy už v antických dobách. v Ríme sa z neho zhotovovali mozaiky, sochy, interiéry palácov. V osobitnej obľube sa tiež tešil v starom Egypte, kde bol farbený, aby sa zlepšila alebo zmenila jeho farba. Dnes rozpoznávame okrem pravého Onyxu ešte Onyx karneolový, ktorý je červenobiely páskovaný a známy Sardonyx s bielymi a hnedými prúžkami.

Výskyt: Nachádzajú sa po celom svete. Známe sú Onyxy z Indonézie. Z Arabských Emirátov pochádzajú viacfarebné Onyxy, jedny z najkrajších pochádzajú z Afghánistánu a Pakistánu. Je známy aj tzv. Utažský Onyx (USA). Surovina pre facetové brúsenie prichádza v súčasnosti predovšetkým z Ruska (oblasť Tunguzka), kde číre žlté kryštály dosahujú váhy až niekoľko kilogramov.

Parametre
  • prsteň
  • dámske
  • striebro 925/1000
  • leštený povrch, rhódiovanie
  • prírodný kameň
  • čierna, číra - bezfarebná
  • čierna, strieborná
  • onyx
  • 2 roky
Podobné produkty
Predchádzajúci
Nasledujúci